Wax Ribon:

Genel amaçlı ekonomik termal transfer ribonudur. Tavsiye edilen kağıt türleri; kuşe, wellum, termal transfer karton, kuşe kartondur. Azaltılmış barkod yazıcı kafası ihtiyacı sayesinde barkod yazıcı kafası ömrü uzar. Normal veya dikine basılan barkod ve yazılarda, küçük karakterlerde (4 puntonun üstünde) mükemmel baskı kalitesi verir. Baskı sıcaklığı 65ºC olup, baskı hızı 300mm/sn.’dir.

Piyasada 3 ayrı kalitede wax ribon mevcuttur:

1) Ekonomik Wax:  Karışımındaki bal mumu miktarının en fazla olduğu Wax Ribon çeşididir.  Wax ribonun karışımındaki yüksek bal mumu oranı, ribonun daha düşük bir erime noktasına sahip olduğu anlamına gelir. Bu nedenle yazıcıda daha düşük bir ısı ayarıyla kullanılabilir ve yüksek baskı hızlarına ulaşılabilir.

2) Extra Wax: Extra wax ribon kağıt yüzeylere baskı yapmaya uygundur. Extra wax ribon, ekonomik wax ribona göre içerisinde daha fazla reçine bulundurması nedeniyle daha yoğun baskı kalitesine ulaşılır.  Ekonomik wax ve premium wax arasında bir olup hem kaliteli hem ekonomik baskı çözümü arayan müşterilerimiz için uygun bir alternatiftir.

3) Premium Wax: Yüksek pigment yoğunluğuna sahip en iyi bal mumu kalitesinde bir şerit materyali, mükemmel baskı kalitesi ile çoğu etiket malzemesinde evrensel olarak uygulanabilir, iyi mekanik direnç, küçük yazı tipleri için yüksek çözünürlük sunabilmektedir. Wellum, kuşe kağıt, karton etiketler gibi etiket malzemeleri ve ayrıca sentetik filmler için uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir