Wax-Resin Ribon: 

Wax Ribon ve Resin Ribon‘nun karışımı sonucunda oluşturulan ve termal transfer baskı yöntemi ile baskı yapmak için kullanılan rulo şeritlerdir. Wax ribonlara göre daha dirençli ve kaliteli sonuçlar veren ribon çeşididir. Bu sebepten dolayı bazı Barkod Yazıcılar, normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için Wax Ribon kullanılması gerekirken  Wax Resin Ribon kullanmaktadırlar. Wax-Resin ribonlar, Wax Ribona göre maliyetleri daha fazladır. Flat-Head ve Near-Edge yazıcılara uygun olarak üretilirler.

Piyasada 3 ayrı kalitede Wax-Resin Ribon bulunmaktadır:

1) Ekonomik Wax-Resin:  Karışımındaki bal mumu miktarının en fazla olduğu Wax-Resin Ribon çeşididir. Wax-Resin ribonun karışımındaki yüksek bal mumu oranı, ribonun daha düşük bir erime noktasına sahip olduğu anlamına gelir. Bu nedenle yazıcıda daha düşük bir ısı ayarıyla kullanılabilir ve yüksek baskı hızlarına ulaşılabilir.

2) Extra Wax-Resin: Extra Wax-Resin ribon kağıt yüzeylere baskı yapmaya uygundur. Extra Wax-Resin ribon, ekonomik Wax-Resin ribona göre içerisinde daha fazla reçine bulundurması nedeniyle daha yoğun baskı kalitesine ulaşılır.  Ekonomik Wax-Resin ve Premium Wax-Resin arasında bir kalitede olup hem kaliteli hem ekonomik baskı çözümü arayan müşterilerimiz için uygun bir alternatiftir.

3) Premium Wax-Resin: Yüksek pigment yoğunluğuna sahip en iyi bal mumu kalitesinde bir şerit materyali, mükemmel baskı kalitesi ile çoğu etiket malzemesinde evrensel olarak uygulanabilir, iyi mekanik direnç, küçük yazı tipleri için yüksek çözünürlük sunabilmektedir. Bu ribonlar kağıt bazlı etiketlerin yanında plastik bazlı etiketlerde de(PP Opak, Mat PP) iyi sonuçlar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir